22:60

1

Por - poradie, Z - zápasy, V - výhry, R - remízy, P - prehry, B - body
Hokejový klub Podbiel – Reštaurácia Radnica Team  1:6 (0:2, 1:4)

Podvečerné piatkové stretnutie prinieslo iba priemerný a chvíľami úplne zbytočne nervózny hokej. Ako prvý preveril pozornosť domáceho gólmana Juraja Gracáka v 2. min strelou spomedzi kruhov Jozef Bečka. Krátko na to na druhej strane brankár hostí Milan Široň zachraňoval po strelách Gabriela Líšku a Pavla Kašprišina. Na začiatku 4. min domáci kapitán Jozef Korčuška stratil puk vo svojom obrannom pásme a Ľubomír Beluš otvoril skóre. V 13. min sa peknou strelou prezentoval hosťujúci útočník Ľubomír Maretta, ale domáci brankár puk efektne ukryl do lapačky. Ján Vicáň v predposlednej minúte prvej časti ľahkou strelou po ľade, ktorú ešte tečoval domáci obranca, zaznamenal víťazný gól favorita stretnutia.

Na začiatku druhej časti pekne od modrej vystrelil hosťujúci Miroslav Had ml. Po niekoľkých sekundách tvrdo vystrelil Ľubomír Maretta a následnou dorážkou upravil na 0:3. Prudká strela Branislava Kraľovanského v 24. min skončila na hornej žŕdke Gracákovej bránky. Na začiatku 28. min zvýšil vedenie hostí Branislav Kraľovanský. Ten istý hráč pridal v 35. min ľahkou strelou piaty úspech Radničanov. O dve minúty neskôr sa do dobrej príležitosti dostal domáci oslávenec Jozef Kanderka, ale príliš dlho spracovával puk a bolo po šanci. Šiesty gól hostí dal v 38. min, dorážkou do odkrytej domácej bránky, Miroslav Málik. Čestný úspech Podbiela a zároveň posledný gól v tejto sezóne strelil, 36 sekúnd pred koncom počas presilovej hry, symbolicky starosta obce Slavomír Korčuška. Záverom v mene amatérskej hokejovej obce Oravy srdečne blahoželáme čerstvému päťdesiatnikovi Jozefovi Kanderkovi a prajeme mu ešte veľa hokejových rokov.

Góly – 39:24 Slavomír Korčuška (Pavol Kašprišin), PH1

03:07 Ľubomír Beluš (Ľubomír Maretta)

18:08 Ján Vicáň (Miroslav Had ml., Roman Nagy)

20:43 Ľubomír Maretta (Ľubomír Beluš)

27:07 Branislav Kraľovanský (Ľubomír Maretta, Ján Vicáň)

34:44 Branislav Kraľovanský (Ľubomír Maretta)

37:31 Miroslav Málik (Peter Bečka, Ján Vicáň)

Vylúčení – 0:2, všetci na 2 min